Basın Odası  Yararlı Linkler  Site Haritası  Bize Ulaşın   English
 
 
Hizmetlerimiz   Vergi Gazeteleri   Vergi Takvimi   Pratik Bilgiler   Hesaplamalar   

Basın Odası
Erdikler YMM Hakkında
Şaban Erdikler Hakkında
Yararlı Makaleler
Medya Materyalleri


 
  Ana Sayfa > Erdikler > Basın Odası
 
Şaban Erdikler Hakkında

Türkiye'de mali danışmanlık konusunda akla gelen ilk isimlerden biri olan Şaban Erdikler, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezuniyetini takiben Maliye Müfettişi olarak 6 yıl kamu hizmetinde bulunduktan sonra Arthur Andersen'e vergi müdürü olarak katılmıştır.

1992 yılında Arthur Andersen Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş, 1994 yılında Balkan Ülkelerinin sorumluluğunu da üstlenmiştir. Erdikler, Andersen'deki görevi 2001 yılında yurtdışında dağılan Andersen Organizasyonu'nun Türkiye Bölümünü bir diğer uluslararası denetim kuruluşu olan Ernst & Young çatısı altında başarıyla toplamıştır.

Ernst & Young Türkiye Organizasyonunda 2 yıla yakın bir süre Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Şaban Erdikler 2004 yılı Ocak ayında bu görevinden ayrılmış ve Erdikler Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketini kurmuştur.

Güvenilir bir iş danışmanı olarak sadece vergi kanunlarının yorum ve uygulamasında değil, teşvikler, bankacılık, yabancı sermaye, ticaret kanunu uygulamaları, çalışma ilişkileri, kambiyo ve teşvik mevzuatı konularında da yerli ve yabancı sermayeli yüzlerce firmaya hizmet vermiştir.

Şaban Erdikler'in çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış 200'den fazla makalesi bulunmaktadır. Halen Referans Gazetesi'nde haftalık yazıları yayımlanmaktadır.
 

 

 © 2008 - 2017 Erdikler Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketi  Sorumluluk Sınırlaması Derinev - Kurumsal İnternet Danışmanlığı